Монтаж аварійного освітлення

Монтаж евакуаційного освітлення

Встановлення аварійного освітлення - це вид аварійного освітлення, яке здійснюється у громадських будівлях, виробничих цехах, торгових центрах, школах та інших місцях для освітлення шляхів евакуації при виключенні основного світла, щоб усі люди могли безпечно залишити приміщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій. До аварійного освітлення в основному належать прожектори з кронштейнами або жалюзі, встановлені на стінах та дверях чи проходах.

Монтаж світильника аварійного освітлення

У разі пожежі чи іншої надзвичайної ситуації у вашій будівлі евакуаційне освітлення є одним із найважливіших елементів. Це освітлення забезпечує вам та вашим співробітникам безпечний спосіб евакуації з будівлі, висвітлюючи виходи.

Однак неправильно встановлена ​​або експлуатована система аварійного освітлення може бути небезпечною, як і відсутність аварійного освітлення, оскільки може призвести до того, що люди будуть дезорієнтовані або заплутаються в тому, який вихід слід використовувати в надзвичайній ситуації.

Тому після встановлення у приміщенні світильників аварійного освітлення аварійні виходи повинні бути завжди освітлені для безпеки мешканців будівлі.

Аварійне освітлення: принципи та варіанти організації

Встановлення систем аварійного освітлення – це саме те, що ми робимо добре. Ми маємо необхідний досвід та знання, що гарантує задоволення клієнта у вигляді професійного та функціонального продукту.

Реалізація здійснюється сертифікованими та кваліфікованими технічними фахівцями, які дуже регулярно тестують системи, щоб гарантувати їхню правильну роботу в будь-який час.

Для забезпечення безпеки та зниження економічних втрат, що виникають при відключенні електроенергії, корисне евакуаційне висвітлення. У разі відключення електроенергії включається евакуаційне освітлення, яке забезпечує надійне та безпечне освітлення доти, доки ситуацію не вирішить фахівець.

До них відносяться евакуаційні світильники, аварійні світильники та системи аварійного освітлення, наприклад, що використовуються у музеях, концертних залах та інших будівлях з великою кількістю людей.

Види та принцип дії аварійного освітлення

Аварійне освітлення має бути системою, спеціально розробленою для належного освітлення після вимкнення електроенергії. Система включає засіб виявлення електроенергії з наступним автоматичним перемиканням на аварійне освітлення. Існують системи для виявлення збою та забезпечення необхідного резервного харчування.

Загальне регулювання системи аварійного освітлення ґрунтується на певних умовах, наприклад, якщо відбувається відключення основного електропостачання, якщо аварійне освітлення має бути постійно увімкнене. Установки організовані таким чином, що дозволяє створити безпечні енергетичні маршрути, якими може проходити при відключенні електрики.

Все аварійне освітлення на кшталт функціональності ділиться на дві підсистеми:

  • Резервне висвітлення є частиною будь-якої системи аварійного висвітлення. Це освітлення, яке дозволяє об'єкту продовжувати роботу у звичайному режимі або дозволяє безпечно завершити процес, як і у випадку з основним освітленням.
  • Евакуаційний аварійний пристрій може бути сконструйований по-різному. Можна використовувати освітлювальні прилади відкритого типу для запобігання паніці людей, наприклад, прожектори різних показників потужності та ліхтарі з різнокольоровими світлофільтрами. Також необхідно спланувати розміщення знаків (покажчиків) шляхів евакуації, збільшивши їх кількість та розміри, стрілки спрямування руху в умовах неписьменного населення.

Світильники для аварійного освітлення

Сучасні світильники відіграють важливу роль у забезпеченні безпеки різних приміщень та організацій. В даний час аварійне освітлення буває різних типів, всі вони є однією метою - дати енергію, яка висвітлить темне приміщення і дозволить знайти вихід.

Люмінесцентні та газорозрядні аварійні ідеально підходять для освітлення великих площ у разі відключення електромережі. Вони випускаються різної потужності і можуть бути легко на підготовленій поверхні або вмонтовані в електричний ланцюг.

Серед найбільш поширених засобів освітлення, що застосовуються у промисловій та побутовій безпеці, декоративній та інших сферах використання, - лампи розжарювання. Ці джерела мають ряд переваг, серед яких низька вартість та простота використання, наприклад. Однак вони можуть мати й недоліки: ці джерела світла дуже енергоємні та недовговічні. Причина цієї тонка вольфрамова нитка, яка дуже тендітна.

Світлодіодна система аварійного освітлення є одним із найефективніших та найнадійніших джерел світла. Величезна перевага світлодіодної системи освітлення перед звичайною лампою розжарювання полягає в тому, що світлодіоди мають необмежений термін служби.

Організації аварійного освітлення

  1. Основне освітлення починає працювати у разі виходу з ладу основної мережі. Пристрій (включаючи інвертор) працює від акумуляторів або генератора, що забезпечує керування об'єктами під час перебоїв у електропостачанні. Інвертори використовуються як допоміжне обладнання для управління струмовими навантаженнями під час перебоїв в електропостачанні.
  2. Системи аварійного освітлення можуть бути виконані на замовлення із використанням світильників аварійного освітлення, які працюють батареям або вбудованим у них блокам автоматики. Ця продумана конструкція, заснована на надійній технічній системі, гарантує, що будинок залишиться освітленим у надзвичайній ситуації.

Монтаж системи аварійного освітлення

Встановлення систем аварійного освітлення вимагає попереднього проектування та ретельного підходу до вибору, розміщення окремих світильників, їх подальшого обслуговування.

При централізованому розміщенні приладів аварійного освітлення (такі як модулі аварійного освітлення, точкові світильники та лампи) розміщуються на стелі або високих стінах приміщення над місцем виникнення пожежі. Автономна установка передбачає використання міні-світильників та їх монтаж – на стінах, столах, полицях та інших ділянках, приміщеннях.

Евакуаційне освітлення

Стандартне евакуаційне освітлення використовується для проходів, коридорів, сходових кліток, шляхів евакуації. У багатьох випадках аварійного висвітлення виявляється недостатнім і виникає необхідність евакуаційного висвітлення на весь час. Висвітлення потрібно на багатьох об'єктах, таких як склади, універмаги та малоповерхові будинки.

Освітлення для зон підвищеної небезпеки

Аварійне освітлення використовується для зон підвищеного небезпечного технологічного обладнання, що має деталі або компоненти, що обертаються.

Встановлення евакуаційного освітлення – це економічний та простий спосіб захисту людей, цінностей та обладнання у будь-якій будівлі. Сила світла повинна становити щонайменше 10% від норми (від 15 люкс), а час включення - трохи більше 0,5 секунди. Усі світильники повинні бути встановлені на відстані не менше 1 метра один від одного без навколишніх перешкод і щитів.

Резервний, черговий тип світла

Резервний, резервний тип освітлення - це набір панелей аварійного освітлення, які використовуються у випадках, коли можливе відключення електроенергії та необхідно завершити чи продовжити технологічні процеси.

Головною особливістю цих світильників є захист спеціального корпусу від пожежі, вибухів та інших небезпечних та аварійних ситуацій. У разі виникнення такої ситуації вставлені лампи автоматично вимикаються, і лише світильники підключаються до акумулятора для забезпечення освітлення до відновлення подачі електроенергії.

Чергове освітлення побутових приміщень

Для чергового освітлення використовуються лампи розжарювання, включені в індикатор постійно, наприклад, на сходах, холах, сходових майданчиках і підвалах. Вони достатній рівень освітленості всім видів діяльності (роботи і пересування), навіть коли використовуються і заважають іншим людям.

Чергові світильники засмагають як аварійний, зокрема, у підвалі, де вони вимикаються, коли не потрібні, і включаються при відключенні електроенергії (інтенсивність світла більша, ніж у звичайного аварійного світильника).

Охоронне, аварійне ліфтове освітлення

Система аварійного освітлення відповідає особливостям та вимогам конкретного об'єкта. Системи аварійного освітлення можуть бути встановлені у таких будівель, як школи, лікарні, паркінги, готелі, електростанції тощо.

Встановлення охоронного освітлення безпосередньо залежить від місця розташування та потужності камер спостереження, умов на території. Установка виконана в місцях, які не мають освітлення або не мають достатнього освітлення камерами спостереження. Охоронне освітлення призначене для освітлення коридорів, приймальних приміщень під серверні кімнати, а також прилеглих територій.

Спеціальні типи освітлювальних систем

Аварійна система медичних закладів, лікарень, клінік та інших медичних установ є незалежним джерелом живлення для забезпечення безпеки у разі відключення електрики або збою в мережі. Залежно від рівня ризику, що забезпечується основним будинком, сюди також може входити додаткове обладнання - наприклад, системи вентиляції, пристрої безпеки та інші.

Освітлювальні прилади у кожному приміщенні, тунельному приміщенні та тунелі є частиною системи освітлення. Рівень освітленості для аварійних світильників, що живляться у вестибюлях, квиткових касах, на платформах, у тунелях і на метрополітені становить від 5% від нормального освітлення. Для тунелів – від 0,5 лк. На станціях та платформах – від 10 лк.

Монтаж аварійного освітлення вимоги

Встановлення аварійного освітлення в місцях загального користування вашої будівлі допоможе переконатися в тому, що люди, що евакуюються, будуть добре бачити весь шлях! Система аварійного освітлення може забезпечити безпечну евакуацію з будівлі навіть у разі вимкнення електроенергії.


© 2025 Сайт компанії ТОВ «ІНСТАЛЛ ГРУПП»