Прокладання кабелю каналу
Заміна проводів стає необхідністю, коли вони перевантажені великим струмом або пошкоджені суворими умовами довкілля. Виникає гостра необхідність вибрати найбільш підходящий спосіб пристосування електропроводів, перевірити якість матеріалів та дотриматися правил монтажу.
Це забезпечить якісну експлуатацію. Набивання електричних кабелів можна проводити кількома способами. Вибір способу залежить від типу приміщення, умов та експлуатації.
Загальне поняття прокладання кабелю
Прокладка кабелю - це діяльність, при якій електричні провід простягаються від джерела енергії заздалегідь визначеним шляхом до кінцевих споживачів. Електричний струм передається електропроводкою, який живиться від генератора або іншої електростанції.
Правильна устілка електроліній забезпечує безпечну та безперебійну доставку енергії споживачам та може значно знизити ймовірність відмов через пошкодження чи інші проблеми.
Способи прокладання кабелів
Кабелі для електропостачання та зв'язку в будинках прокладаються двома основними способами. При першому способі всі елементи електричної системи прокладаються по поверхні стін, а при другому - ховаються у нішах, що вирізають у стінах.
Відкрита прокладка - найпоширеніший і найпопулярніший спосіб. Він дешевий, але позбавлений естетики. Закрита електролінія виглядає гарнішою, оскільки трос прокладаються в каналах.
Відкрите прокладання кабелю в приміщенні
Універсальність та практичність ліній для відкритого планування найбільш очевидна. Ми пропонуємо різні рішення для прокладання електричного дроту вдома (навіть через ізоляцію), приховування їх у порожнині підлоги.
- Використовуйте зовнішні сталеві, пластикові, азбестоцементні труби для прокладання кабелів усередині приміщень. Метал служить захисним екраном від механічних пошкоджень, електромагнітного випромінювання та короткого замикання. Коли ви використовуєте кабельний органайзер, він повинен краще підходити до кабелю, який ви хочете організувати. Крім того, вони повинні бути сконструйовані таким чином, щоб не створювати надмірного натягу на кабелі.
- Гофровані пластикові труби – це альтернатива поліетилену для внутрішніх та зовнішніх з'єднань. Вона досить гнучка для будь-якого радіусу згинів, не іржавіє і не вимагає газового зварювання. Гофровані пластикові труби мають відмінну стійкість до ультрафіолетових променів, невеликих коливань температури і проникнення морозу.
Кбельних лотків і коробів, які підходять для різних типів кабелів, щоб їх можна було провести не тільки на вулиці, а й у приміщенні.
Кабельні лотки - це відкриті елементи із пластику або металу, які кріпляться до стіни за допомогою кронштейнів, щоб їх можна було використовувати як полиці, на яких можна прокласти проводку.
Приховане проведення
Прихована ущільнення – це метод розміщення кабелів електропередачі у будівлі. Кабель розміщується всередині порожнини стіни, підлоги або стелі, під ізоляційними та оздоблювальними матеріалами або в декоративній конструкції.
- Розмітка робиться з тієї ж панелі (прикладається до стіни або стелі) і на ній стамескою вирізаються заглиблення для прокладання проводів, а потім наклеюється фанера, на яку наноситься попередньо провід.
- Укладений кабель заливається спеціальним розчином або покривається штукатуркою, при цьому дроти бажано попередньо помістити в трубу або гофротрубу. Кабельна стяжка з металевих грат може використовуватися як зовні, так і всередині приміщень.
У декоративних гіпсових плитах, виготовлених із використанням гіпсового елемента, є стандартний паз для проведення у плінтусі. По ньому можна легко підключати дроти.
Способи прокладання кабелів на відкритому повітрі
Існує два методи прокладання кабелів на вулиці:
- Під водою – підводні кабельні мережі прокладають у спеціальних вологостійких конструкціях, використовують марки кабелю, які не бояться вологи.
- Під землею – кабель можна укладати на глибину 0,7 метра, після чого його засипають ґрунтом. Для захисту можна використовувати кам'яну кладку, наприклад бруківку або цеглу, а для захисту від гризунів можна використовувати ПНД-труби без додаткового захисту.
Основні правила прокладання кабелів та проводів
Наведено основні правила прокладання електропроводу. Вони обов'язково стануть у пригоді електромонтажникам, які щодня стикаються з труднощами через незнання їх, щоб з'єднати електропроводку, не пошкодивши кабелі та труби. Наведено правила прокладання кабелів у новій будівлі та під час ремонту старого, а також у приміщеннях, де їх немає.
Щоб спланувати електричну мережу приміщення, необхідно визначити, які елементи є споживачами світла, а які ні.
З'єднання між елементами електромережі визначають як мережа проводить електрику. Ці сполуки можуть бути як послідовними, і паралельними. Розуміння цих з'єднань і те, що вони означають для системи електропроводки, є ключем до правильної прокладки мережі.
Якщо ви хочете підключити кілька лампочок послідовно, тобто одну за іншою на лінію електропередачі, дотримуйтесь наступних правил: - Підключіть до ряду перший елемент, а потім підключіть наступний лише на його кінці. - З'єднання між елементами мають бути виконані правильно. Перевірте свої з'єднання за допомогою вимірювача ОНМ і, якщо ви припустилися будь-яких помилок, повторіть процедуру підключення.