Монтаж проводки

Правила монтажу електропроводки

Перед прокладанням кабельних лотків та встановленням електричних розеток необхідно скласти схему електропроводки. На цій схемі вказується точне розташування розеток, вимикачів, розподільних коробок тощо. Найважливішим кроком у встановленні електричної системи є складання схеми електропроводки.

 Щоб бути впевненим, бажано точно передбачити розміщення та розміри меблів і навіть тих, які ви плануєте купити в майбутньому. Це важливо, наприклад, для правильного розміщення розеток і отримання уявлення у тому, скільки їх знадобиться.

Схема монтажу електропроводки

Схема електропроводки – це карта електричної мережі всієї будівлі.

Під час прокладання проводки в будинку бажано намалювати схему всіх деталей домашньої мережі. За цією схемою можна орієнтуватися усередині стін та легко розміщувати кабельні траси. При складанні схеми необхідно враховувати мінімальну відстань між горизонтальними проводами та стелею (не менше 10,5 см від стелі), а також між горизонтальними проводами та стіновими плінтусами (15-20 см).

Види монтажу електропроводки

Способи прокладання проводів визначаються розташуванням проводів та типом коробки. Найпоширеніший метод – прихований, при якому вся проводка ховається у стіні. Перевага прихованої проводки є очевидною - вона найбільш прийнятна для дизайну квартири, тому що не псує естетичний вигляд приміщень.

Відкрита проводка у свою чергу має незаперечну перевагу – легкість монтажу та ремонту. Комбінований метод застосовується у кожній кімнаті, де потрібно більше однієї розетки. У більшості будинків потрібна і розетка для лампи, і розетка для комп'ютера за столом у спальні, тому таку комбінацію можна використовувати лише один чи двічі.

Покроковий монтаж електропроводки

Монтаж електропроводки складається з кількох етапів. Спочатку на стіні необхідно намалювати схему електропроводки, яка включає всі автоматичні вимикачі і розподільні пристрої.

Колишні комунікаційні кабель-канали можна використовувати для нової електропроводки. Але якщо є необхідність, то в стіні потрібно зробити прорізи для встановлення електричних пристроїв – коробок чи корпусів вимикачів.
Під час прокладання нової системи інженери-електрики:

  • відзначають на поверхнях лінії електропроводки та, при необхідності, прокладають нові штроби для прихованого монтажу;
  • закріплюють нову електропроводку в каналах, встановлюють розетки, інші аксесуари; та проводять усі необхідні випробування поверхні;
  • встановлюємо електрощитове обладнання, підключаємо за схемою автомати, підключаємо побутову техніку;
  • інженери-електрики прокладають проводку та підключають її до обладнання. Потім перевірять електромережу на безпеку при номінальному навантаженні і скинуть автоматичні вимикачі.

Встановлення електрики

Електромонтажні роботи виконує група планування, яка визначає, як і де розмістити енергоспоживаючі пристрої по відношенню один до одного (щити управління, автоматичні вимикачі, захисну автоматику, проводку і т.д.), порівнює раціональне використання наявної електроенергії з знову розміщеними пристроями і розраховує довжину та перетин кабелю.

Правильний монтаж електропроводки

Правильна електропроводка – це комплексний підхід, при якому безпосередній роботі передує етап проектування та розрахунок потужності. Необхідно провести розрахунок потужності на основі реального, необхідного навантаження на електромережу, скласти план електропроводки, в якому враховується рівень енергоспоживання окремих електроточок.

Етапи монтажу електропроводки

  • Оглянемо приміщення, а потім ухвалимо обґрунтоване рішення про тип необхідної вам електричної системи. Ми перевіримо стан вашої електропроводки та складемо чіткий план електромонтажних робіт та кошторис;
  • У разі електромонтажу необхідно скласти схему електропроводки, на підставі якої визначаються витрати на придбання електричного кабелю необхідного перерізу, клем, затискачів, розподільних коробок;
  • Підготовка схеми електропроводки є ключовим етапом електромонтажу, оскільки на підставі схеми електропроводки та кількості необхідного кабелю визначається сума коштів на покупку.

Зробити монтаж електропроводки

Правильне підключення проводів є ключовою частиною створення надійного електричного кола. У більшості провідних розеток дроти з'єднуються гвинтовими клемами з різними типами гвинтів та з'єднань дротів:

  • Краще розділити проводку на групи - розетки, освітлення тощо, виділивши окремі лінії для потужного електроустаткування;
  • схема електропроводки показує, як електрика надходить від основної мережі до всіх ваших електроприладів та освітлення. Використовуйте її для перевірки наявності точок живлення там, де вони необхідні, та правильності монтажу електропроводки.

Правила з'єднання проводів

Якщо вам доводиться з'єднувати електропроводи, існують певні правила з'єднання. Рекомендується з'єднувати дроти за допомогою розподільних або монтажних коробок. Виходячи з вимог замовника, ці дроти можуть бути з'єднані між собою.

Електрика підключення

Інженерна компанія Install Group займається проектуванням та виробництвом інтегрованих продуктів системи автоматичного управління, включаючи проектування та розробку джерел живлення. Конструкція джерела живлення визначає ефективність безпеки та експлуатації.

Як знайти проводку у стіні

Дуже часто буває так, що при встановленні різних елементів інтер'єру на стіну (телевізор, світильники) кріплення зачіпає кабель (провід), що призводить до його пошкодження.

Для того щоб знайти проводку в стіні та уникнути подібних негативних ситуацій, коли необхідно закріпити на стіні той чи інший елемент, слід спочатку пошукати місце розташування дроту.

Щоб уникнути непотрібних проблем, краще спочатку перевірити, чи немає там дротів, позначити їх і приступати до роботи лише тоді, коли ви переконаєтеся, що поблизу цих дротів безпечно встановлювати меблі чи інші речі.

Інструкція з монтажу електропроводки

Щоб зробити проводку, вам потрібно слідувати керівництву та зрозуміти, як працює вся електрична система.

Розмітка електророзвідки

Спочатку за допомогою драбини та рівня відзначаються горизонтальні та вертикальні лінії. Зазвичай використовується лазерний або пухирцевий рівень. Через ці лінії проходитимуть електричні ланцюги, тому вони повинні бути добре і рівно розмічені.

Штроблення стін

Ручні інструменти корисні у важкодоступних місцях і там, де потрібна ювелірна точність. Під час роботи з тонкими проводами або крихкими деталями необхідний тонший моторний контроль руки.

Монтажні роботи

Для монтажу електропроводки будуть потрібні деякі інструменти: стрипер, плоскогубці, кусачки, спеціальний ніж для різання кабелю, викрутки з діелектричними ручками, прес-кліщі для згинання проводів та тестер.

При монтажі кабельних дротів не можна користуватися домашнім обладнанням. Вам потрібно буде нанести на дроти "паризький гіпс", що має клейові властивості. Потім вставте їх у стіну.

Установка монтажних коробок

Установка монтажної коробки може бути трудомістким проектом, що розчаровує. Але основні принципи можна зрозуміти з прикладу однієї монтажної коробки.

Підключення розеток

Працюючи над монтажем системи освітлення, підключайте розетки одну за одною. При підключенні розеток слід зважати на різні аспекти: робота з вимикачами проводиться в процесі монтажу системи освітлення.

Монтаж системи освітлення

Першим кроком при встановленні системи освітлення, особливо на промисловому об'єкті, є монтаж дротів. Це можна зробити до або під час встановлення підвісних стель.

 Для монтажу потрібно спочатку скласти важливу схему. Принципова схема - це схема, карта чи креслення з'єднання проводів електричних пристроїв, світильників чи інших елементів у збиранні.

Пристрій електрощита

У металевому корпусі розподільного щита знаходяться автоматичні вимикачі та ПЗВ, номінальну потужність яких може розрахувати лише професійний електрик.

Незважаючи на те, що багато низьковольтні ланцюги в даний час оснащені ПЗВ відповідно до місцевих норм, завжди рекомендується захищати їх вимикачами на головному розподільчому щиті.


© 2024 Сайт компанії ТОВ «ІНСТАЛЛ ГРУПП»