Контур заземлення

Контур заземлення це

Контур заземлення - це з'єднання електричної точки провідником ланцюга, яке є опорною точкою для ланцюга. Метою забезпечення безпеки шляхом створення струмопровідного шляху у разі виникнення небезпечної напруги.

Електричний струм, що протікає непередбаченим шляхом ланцюга, в основному викликаний індуктивним зв'язком між несправністю та обладнанням або проводкою. Система використовується для забезпечення прямого низькоомного з'єднання з поверхнею землі, так що заземлювач системи забезпечує низькоомний шлях для небажаних струмів, що циркулюють, захищаючи людей і зменшуючи перешкоди для пристроїв зв'язку.

Що пише Wikipedia

Контур заземлення будинку

Будь-який електричний пристрій повинен бути підключений до системи заземлення будинку, щоб мінімізувати ризик травми від блискавки або ураження електричним струмом. Це спосіб забезпечити додатковий захист для людей, обладнання та майна. Для оцінки системи або прокладання кабелю завжди слід наймати професійного електрика.

Контури заземлення у приватному будинку – це штирі, вбиті у землю вертикально, до яких прив'язані провідники. У квартирах, будинках та інших будинках петлі можуть виникати в низьковольтних системах. Причинами виникнення такої петлі можуть бути кабельні установки різних систем, що складаються з необхідних проводів, але не мають загальної розподільної коробки.

Опір контуру заземлення

Випробування опору ґрунту слід проводити влітку, коли ґрунт висихає найбільше. Це необхідно для того, щоб мінімізувати вплив вологи, яка може знизити виміряний опір. Волога створює ізоляційний шар, який значно знижує виміряний опір.

Опір контуру заземлення, що є частиною системи заземлюючих електродів, є дуже важливим параметром, що характеризує, наскільки ефективно система заземлення ізолює заглиблений провідник від навколишнього ґрунту та його питомого опору.

Монтаж контуру заземлення

Ефективне заземлення забезпечує правильне з'єднання провідників захисної землі і тим самим захищає систему електропостачання від небезпечних різниць. Монтаж заземлювальних пристроїв складається з наступних операцій: встановлення заземлювача, прокладання заземлювальних провідників (у тому числі гнучких) або, за наявності найбільш складної електричної мережі та високовольтних апаратів, прокладання систем; з'єднання заземлюючих провідників між собою, з'єднання заземлюючих провідників із заземлювачами, відповідно. підключення пристроїв вимірювання та контролю; будову заземлюючих ділянок та охоронних зон; пристрій підключення заземлювальних мереж до мережі системи.

Контур заземлення ПВЕ

Правила влаштування електроустановок заземлення (ПВЕ) стосуються вимог до захисних пристроїв та систем. Це стосується кожного етапу будівництва та функціонування електроустановки, тому вони забезпечують вашу безпеку.

Вимірювання контуру заземлення

Вимірювання контуру заземлення проводиться для перевірки опору заземлення та для того, щоб переконатися, що воно збігається з вимогами ПУЕ. Для вимірювання опору між струмовим електродом необхідний вимірювальний ланцюг. Щоб зібрати такий ланцюг, обидва електроди з'єднуються мідним кабелем відповідної довжини з вимірювальним пристроєм.

Пристрій контуру заземлення

Система заземлення складається з електродів – металевих стрижнів, які вбиваються у землю та з'єднуються один з одним. Найбільш ефективною є конструкція, в якій електроди розташовані в одну лінію. Пристрій заземлення зазвичай розташовуються у вигляді ряду стрижнів або огорож. Однак було створено нове трикутне розташування, яке може бути ефективнішим, ніж традиційний метод.

Як працює контур заземлення

Контури заземлення мережі є важливою складовою частиною композитної структури лінії електропередачі. Використання заземлення запобігає проходженню коливань напруги до споживачів, підключені.

Металева розподілена характеризується мінімальною кількістю дротів. Таким чином, вона відповідає нижчим вимогам до сили струму та втрати напруги, що, у свою чергу, робить її заземлення більш надійним. Система гнучко розподіляє електроенергію від будь-якої точки до всіх інших точок системи, а також до будь-якого навантаження.

З чого складається заземлення

Згідно з визначенням ПВЕ, типову систему заземлення становлять три елементи. Перший - це саме заземлення, яке зазвичай є ділянкою трубопроводу з площею поперечного перерізу не менше 100 мм кв. Другий - заземлюючий провідник(и), який має складатися з мідних шин, що з'єднують з електроприладами, а також з іншими точками в будинку.

Захисні конструкції можуть бути зовнішніми чи внутрішніми.

Зовнішній контур

Зовнішній контур заземлення нині становить основу всіх сучасних електроустановок. Це пояснюється тим, що його прямі нащадки є одними з найдавніших, відомих людині, які досі використовуються у всьому світі. Оскільки в підземних каналах для струму можуть виникати умови з високим або низьким опором, важливо мати якісний ґрунт у основі, щоб підтримувати опір контуру на прийнятному рівні.

На присадибній ділянці ґрунту є найпоширенішими. У його межах найчастіше зустрічаються перші два класи ґрунтів (пластичний суглинок та глинистий сланець). Важливо те, що їхні питомі опори мають певні значення

Контур заземлення всередині об'єкту

Необхідно виконати заземлюючий квадрат між стінами кожного приміщення та вздовж підлоги. Електропроводка та прилади, які в них встановлені, повинні бути підключені до заземлюючих шин, що лежать відкрито вздовж стін та близько до підлоги.

Завдяки такому контуру можна безпечно використовувати всі види електроприладів, оскільки вони живляться від джерела напруги з низьким опором. При підключенні приладу до контуру заземлення всередині нашого об'єкта ми приділяємо особливу увагу таким компонентам, як провідники заземлення (з'єднувачі, призначені для підключення приладів і ванн безпосередньо до землі).

Електростатичні поля, що виходять від обладнання, поглинаються цим контуром, оскільки єдиний контакт панелі з'єднаний або з внутрішнім контуром, розташованим усередині будівлі, або через довгий мідний провідник - із зовнішньою системою заземлення

Перевірка контуру заземлення

Для того щоб виявити контур заземлення, потрібно взяти досить потужне навантаження, спеціальний перехідник із звичайною розеткою на одному кінці та з іншим кінцем у вигляді ізольованого одинарного контакту.

Під час перевірки контуру заземлення перевіряється "петля" проводів, встановлених на розподільчому щиті. Зелена розетка має бути підключена до фазної клеми.


© 2025 Сайт компанії ТОВ «ІНСТАЛЛ ГРУПП»