Підключення електрики до ділянки
Існує два способи підведення електрики до будівлі. Перший спосіб – підключити його при будівництві будинку. Другий варіант – підключити його після того, як будинок буде збудовано. Електрику можна підключити по закопаному в землю кабелю або повітряним лініям, які підтримуються стовпами на ділянці. Коли ви купуєте земельну ділянку, необхідно перевірити, чи підключена вона взагалі до електричної мережі. Адже підведення електрики від мережі до вашої ділянки – досить дорогий захід.
- Підключення електрики до ділянки
- Правила підключення до електромереж
- Умови підключення електрики в Україні
- Які документи потрібні для підключення електроенергії в Україні
- Як підключитися до електричних мереж
- Яким є порядок дій при підключенні?
- Способи підключення електрики
- Вимоги для електрифікації
- Різновиди кабелю
- Заявка на підключення електроенергії
- Що робити після завершення робіт із електрифікації ділянки?
Правила підключення до електромереж
З 1 червня 2021 року в Україні набувають чинності зміни до Кодексу розподільчих систем, що спрощують умови підключення споживачів до електричних мереж. Відтепер потрібно менше документів, договори про підключення стали публічними, які умови - простішими.
Умови підключення електрики в Україні
Якщо ви хочете підключити електрику до своєї ділянки, необхідно подати всі необхідні документи, необхідні для цього процесу. Вам також необхідно отримати відповідні дозволи в організаціях, які займаються цими питаннями, оскільки все має бути зроблено в установленому порядку.
Які документи потрібні для підключення електроенергії в Україні
Для підключення до централізованої енергомережі в Україні необхідно надати такі документи:
- Паспорт із вклеєним номером ІПН;
- підписане нотаріусом свідоцтво про право власності на нерухомість (іпотека чи договір оренди);
Ситуаційна схема вашої ділянки та сусідніх ділянок, що показує, де ви хочете, щоб проходила лінія.
Як підключитися до електричних мереж
Встановлення звичайного підключення до електрики може бути складним процесом. На цій сторінці представлена вся інформація, необхідна для планування та виконання операції, як індивідуального споживача, так і як представник організації. Коротко тут розповідається про те, як підключитися до електромережі та отримати стабільне, надійне електропостачання будинку або на підприємстві.
Яким є порядок дій при підключенні?
- З'ясуйте, до якої мережі належить об'єкт, який ви хочете підключити до електромережі. Це необхідно для включення лінії до вашої власної мережі.
- Вам необхідно подати заявку на укладання договору технологічного приєднання до електричних мереж та договору енергопостачання. Ця процедура застосовується для наступних підключень: - Нове підключення електроенергії; - підключення електроенергії для будівлі, розташованої на земельній ділянці; - технічне розширення існуючої лінії електропередачі.
- При підключенні електроенергії необхідно укласти договір на певну кількість встановленої потужності, отримати акт технологічного приєднання та надати документи, що засвідчують право власності.
- Цей документ стане основною гарантією для одержання договору на постачання електроенергії.
Способи підключення електрики
Замовник повинен звернутися до організації, яка є постачальником електроенергії, або до приватної фірми, що спеціалізується на цьому питанні, якщо він хоче підключити електроенергію до ділянки.
Однак варто зазначити, що перш ніж дзвонити по телефону, замовник повинен отримати дозвіл від сусідів, оскільки весь район забезпечується електрикою по складній мережі. Якщо відбудеться несанкціоноване підключення і воно торкнеться будь-яких додаткових будинків, то це спричинить проблеми і навіть певні фінансові збитки.
Електрика використовується не лише вдома. При правильному розміщенні та захисті вона забезпечує наше повсякденне життя як у місті, так і за його межами. Проект підключення електрики включає одну комплексну схему для всіх ситуацій і список параметрів для конкретних областей.
Рекомендується зробити два екземпляри проекту: один екземпляр повинен знаходитися на руках у людини, яка володіє ділянкою, де прокладається електрика, а інший - у компанії, де вона буде підключена.
Це необхідно через численні несумлінні підрядники, які користуються недосвідченими людьми, обманним шляхом беручи гроші за нібито зайві або дефектні роботи.
Підведення електрики до ділянки залежить від того, де ви будуєте свій будинок. Як правило, ви можете підвести електрику в будь-якій точці з вулиці або від будинку, що існує на ділянці.
Якщо це не підходить, вам може знадобитися підготувати нову трасу кабелю та лінії електропередач. Це слід передбачити якомога раніше при складанні плану будівництва.
Требования для электрификации
Для определения затрат и обеспечения жизнеспособности решения для электрификации необходимо провести обследование участка. При этом, как правило, рассматривается подземная инфраструктура, оценивается наличие повреждений или необходимость технического обслуживания.
Мощность, которую можно подключить, составляет не более 15 кВт. Чтобы запросить больше, необходимо подать заявление, при этом не стоит рассчитывать на льготные тарифы.
Різновиди кабелю
Для підключення ділянки до будинку або існуючої будівлі можна використовувати провідну повітряну лінію або підземну. У другому випадку необхідно встановити розподільний щит та прокласти кабелі по периметру ділянки, придатної для розміщення стовпових причалів.
Щоб підключити пристрій до мережі, необхідно спочатку визначити, яка потужність необхідна для роботи - однофазна або трифазна. У разі останнього варіанта вам знадобиться відповідний розподільчий щит, який може підключити до трьох дротів трифазного струму. Напруга трифазних мереж зазвичай становить 380 Ст.
Для основних електроприладів від джерела живлення до розетки за допомогою кабелю підключається шпора. Якщо всі умови для такого підключення дотримані, на ділянці можна встановити асинхронні електроприлади, наприклад, бойлер, котел або обігрівач. Такий тип підключення рівномірно розподіляє навантаження по всій мережі, а при використанні потужної електроніки забезпечує підвищену надійність і захист від короткого замикання.
Заявка на підключення електроенергії
Заявки на підключення електроенергії подаються до мережі, що обслуговує територію, на якій створено об'єкт підключення.
Існує кілька способів подати заявку на підключення до електромереж: особисто, в електронному вигляді та поштою. Усіми процедурами займається місцева організація, яка відповідає за функціонування таких послуг у цьому районі. Щоб скористатися варіантом особисто, необхідно звернутися до офісу цієї організації та вказати свої особисті дані та номер телефону.
Що робити після завершення робіт із електрифікації ділянки?
Після завершення електрифікації та готовності ділянки до введення в експлуатацію необхідно надіслати повідомлення до електромережної компанії. Коли настане час увімкнення системи, представник вашої електромережевої компанії приїде перевірити виконання всіх технічних вимог.